כדאי לדעת...


blt כשמבשלים ירקות, כדאי לסגור את הסיר. בישול בכלי פתוח חושף את הוויטמינים לאור, שגורם לשינויים כימיים וכך נפגע הערך התזונתי של הירקות.

blt הפשרה מוקדמת של ירקות קפואים גורמת לאיבוד של כ- 60% מהוויטמין C.

blt עדיף לבשל את הירקות ישר מהמקפיא.

blt בישול בסיר נירוסטה אידיאלי לבישול ירקות. לעומת זאת, בישול בכלי פיירקס גורם לאיבוד מקסימאלי של ויטמינים.

blt אכילת ממתקים גורמת לגוף להפריש כמות ניכרת של ויטמינים מקבוצת B, ויטמין C ומגנזיום. אנשים שצורכים ממתקים רבים או ממתקים בכמות מרובה במקום אוכל סובלים במיוחד, כי הם מפרישים הרבה ויטמינים בלי לספק אותם בחזרה לגוף בצריכת מזון מזין.

blt צריכת סיבים תזונתיים חיונית מאוד לגוף, אבל אם צורכים אותם בנפרד (סובין, דגני בוקר עתירים בסובין) חייבים לשתות שתי כוסות מים לכל כף של תוספת סיבים. הסיבים יעילים נגד עצירות, אבל מכיוון שהם סופחים נוזלים, בלי שתייה הם עלולים להחמיר את העצירות ולגרום לכאבי בטן וגזים.

blt ככל שמרגרינה קשה יותר, כך היא מזיקה יותר לבריאות. מרגרינה קשה מכילה כמות כפולה של טרנס, בהשוואה למרגרינה רכה. בצק עלים (בורקס, מלאווח) הוא מקור גרוע במיוחד לשומני טרנס, כי יש בו כמות אדירה של מרגרינה מהסוג הגרוע ביותר.

blt טרנס קיים אדירות גם בצ'יפס. פרוסת עוגה פשוטה מכילה 0.8 – 1 גרם טרנס, דונאט או סופגנייה מכילים 3.2 גרם טרנס, וב- 120 גרם צ'יפס יש 5.5 גרם טרנס.

tiptitle
news

קבוצות הרזיה במקומות העבודה - יוצאים מהשגרה!
חוויה אישית וקבוצתית!


קבוצת נערים ונערות בימי שני בשעה 19:00!


קבוצה חדשה נפתחה! ימי שישי בשעה 08:00 וימי ראשון בשעה 19:00


קבוצות הרזיה בשילוב פעילות גופנית- זומבה, פילאטיס, צעידות קבוצתיות, הירשמו עוד היום ותהנו מאורח חיים בריא ואיכותי!


facebook
favor הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | שלח לחבר sendfr
עיצוב: y a n i v | נבנה ע"י: YHalfin