תפריט הנקה


מזל טוב 9 חודשי הריון עברו להם ואת אמא! 
עשית בחירה מעולה – החלטת להניק אך עדיין אין צורך "לאכול בשביל שניים". תזונה נכונה בזמן הנקה יכולה לתת מענה הן לבריאות של התינוק והן לשמירה על משקל תקין של האם.

בתקופה זו כמו גם בהריון לא רק כמות הקלוריות חשובה, אלא בעיקר ההרכב התזונתי שלהן. כמות האנרגיה היומית המומלצת בששת החודשים הראשונים להנקה, גדולה בכ - 330 קלוריות מזו המומלצת לאישה שאינה בהריון, ובכ - 400 קלוריות בחצי השנה השנייה של ההנקה. חשוב לציין כי ניתן לרדת במשקל בזמן ההנקה, אך חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת, לרדת במשקל בהדרגה קילו-שניים בחודש ולא לפצוח בדיאטת "כסאח". ירידה הדרגתית במשקל ותזונה מאוזנת לא תסכן את תפוקה ואיכות החלב.

חשוב שהתפריט יהיה מגוון, יש צורך לצרוך מכל קבוצות המזון ולהקפיד על שתייה מרובה במשך היום, לפחות 12-15 כוסות מים. מרבית המזונות שהיו אסורים לאכילה במהלך ההריון, מותרים בתקופת ההנקה. עם זאת, באשר לצריכת אלכוהול או קופאין קיימות עדיין הגבלות. עדיף להימנע מצריכת אלכוהול אם בכל זאת החלטת לשתות מעט יש להימנע מהנקה כשעתיים לפחות לאחר השתייה. כמות הקופאין המותרת בתקופת ההנקה היא עד 300 מ"ג ביום. צריכה של כמות גדולה יותר של קופאין עלולה לפגוע בתינוקך.


תפריט הנקה

ארוחת בוקר:
2 פרוסות לחם קל / פרוסת לחם מלא
3 כפות גבינה לבנה מועשרת בסידן
ירק

ארוחת ביניים
יוגורט טבעי 3% שומן
מנת פרי
7 שקדים

ארוחת צהריים
200 גרם חזה עוף / הודו / דג / בשר בקר רזה (לפחות פעם בשבוע) /כרע עוף
כוס וחצי דגן / קטניה (ניתן לשלב)
ירקות חיים / מבושלים
כפית שמן זית

ארוחת ביניים
2 פרוסות לחם קל / פרוסת לחם מלא
כפית טחינה גולמית
כפית דבש
2 אגוזי ברזיל

ארוחת ערב
ביצה
2 כפות גבינת ריקוטה 5% שומן
סלט + כפית שמן זית

ארוחת לילה
3 כפות קואקר עם כוס חלב 3% חם, קינמון ומנת פרי.

favor הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | שלח לחבר sendfr
עיצוב: y a n i v | נבנה ע"י: YHalfin